+2
S&P w podróży 7 kwietnia 2017 12:28
Kto z Was widział tanie loty do Nepalu i myślał: "Himalaje to nie dla mnie - siedzę za biurkiem, nie mam kondycji ani doświadczenia"? Ten wpis jest dla Was, bo kiedyś sami tak myśleliśmy. Dla osób zupełnie niedoświadczonych proponujemy 5-dniową, prostą trasę, która wygląda tak:

Dzień 1 – Transport do Naya Pul i 3 godziny marszu do Tirghadungha (można iść jeszcze 1,5 godz. dalej do Ulleri, ale jest stromo po schodach, więc lepiej to zrobić następnego dnia, gdy nogi są wypoczęte).
Dzień 2 – z Tirghadungha do Ghorepani (5 i pół godz. drogi) w górę po schodach.
Dzień 3 – najtrudniejszy. Z Ghorepani przed świtem godzinę stromo po schodach na Poon Hill, napawanie się widokami himalajskich szczytów, zejście ok.45 min. z powrotem do Ghorepani. Potem 5 godzin do Tadapani. Można skończyć trasę wcześniej w jednej z wiosek (np. w Banthanti).
Dzień 4 – z Tadapani do Ghandruk (3 godziny). Można tu zostać na noc, albo zejść jeszcze ok. godziny w dół i złapać autobus lub jeepa do Pokhary. Można też zmodyfikować trasę i z Tadapani ruszyć do ciepłych źródeł Jhinu, wydłużając trasę o 1 dzień.
Dzień 5 – z Ghandruk do Naya Pul (4 godziny)

Zapraszamy na naszego bloga http://wpodrozy.net.pl/himalaje-dla-poczatkujacych-czyli-poon-hill-trek-praktycznie/ , jeśli chcecie zobaczyć szczegółową mapkę tej trasy i dowiedzieć się m.in.
- jak tam dojechać
- co brać, a czego nie
- kiedy jechać
- gdzie spać
- dlaczego nie warto brać przewodnika i tragarza
- ile to razem kosztuje

Po więcej fotek i opis trasy dzień po dni zajrzyjcie tutaj i na kolejne posty:
http://wpodrozy.net.pl/poczatek-szlaku/
A tu krótki filmik http://wpodrozy.net.pl/migawki-z-nepalu/

Jak macie jakieś pytania, to śmiało!
Jesteśmy też na fejsie: www.facebook.com/wpodrozy

, , , , , , , , , , ,

Dodaj Komentarz